Dokuz Eylül Mahallesi 343/1 Sokak No:6 Gaziemir / İzmir

Özel Akut Kalp Damar Hastanesi 1. yılını coşkuyla kutladı

Özel Akut Kalp Damar Hastanesi 1. yılını coşkuyla kutladı

Gaziemir'de 2012 yılında hizmete açılan hastane için Balçova Termal Otel'de düzenlenen kutlama gecesine katılan personel, yoğun geçen bir yılın yorgunluğunu attı
 
Gaziemir'de hizmet veren Özel Akut Kalp Damar Hastanesi kuruluşunun birinci yıldönümü, Balçova Termal Otel'de düzenlenen organizasyonla kutlandı. Hastanelerinin 2012 yılı mayıs ayında hizmete girdiğini anlatan Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Necmettin Yakut, 8 yataklı üçüncü basamak yoğun bakım servisi, anjio, röntgen, tomografi salonu, üç ameliyathane, 50 hasta kapasiteli servisin yer aldığı hastanelerinin bölgeye ciddi katkı sağladığını belirtti. 

 

Yüzde 100 doluluk oranı 

Son bir ayda yüzde 100 dolulukla hizmet verdiklerini ifade eden Yakut, "Bölgemizde bizim dışımızda başka bir hastane yok. Kalp ve damar hastalıklarının hepsini tedavi edebildiğimiz hastanemiz sağlığa önemli katkılar sunuyor. Kalp krizi geçirip hastanemize başvurup geri döndürdüğümüz çok hastamız var. Kalp krizi geçiren hastalar 5-10 dakika geç geldiklerinde daha büyük sıkıntılar yaşanabiliyor. Hastanemize 112 acil ambulans servisinin dışında kendi imkanlarıyla haftada 10 kadar akut kalp krizi geçiren hasta başvuruyor. Toplam hastalarımızın yüzde 50'si il dışından geliyor" dedi.
Kalp ve damarla ilgili her türlü tetkiki yapabildiklerini ifade eden Yakut, "Kalp branşında hizmet vermenin bir çok avantajı var. Hastanın kalple ilgili tüm sorunları tek merkezde çözülüyor. Hasta başka bir merkeze gitmesine gerek kalmadan tedavi edilip taburcu ediliyor. Biz kalp dışındaki her türlü damar hastalığını da tedavi ediyoruz. Başvuran her hasta ister kalp hastası olsun, ister bacak veya beyne giden damar hastalığı olsun hepsine aynı özeni gösteriyoruz. Hastalarımızın üçte biri kalp dışındaki damar hastalığıyla geliyor" diye konuştu.

 

Çalışanlara plaket 

Davetlilerin gönüllerince eğlendiği gecede çalışanlara katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Gecede bu kapsamda Hastane Müdürü Yasemin Erkmen, Yoğun Bakım sorumlusu Songül Özkaradağlı, Başhemşire Hacer Özen, Anjiyo peroneli Ali Bozkurt, muhasebeci Havva Özmen Kaya'ya teşekkür plaketi verildi.

Kaynak: http://www.yeniasir.com.tr/Yasam/2013/06/02/akut-kalp-damar-hastanesi-1-yilini-coskuyla-kutladi