Dokuz Eylül Mahallesi 343/1 Sokak No:6 Gaziemir / İzmir

AKUT, 1. yaşını coşkuyla kutladı

AKUT, 1. yaşını coşkuyla kutladı

Gaziemir'de kurulu bulunan Özel Akut Kalp Damar Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Necmettin Yakut, kalp ve damarla ilgili her türlü tetkiki yapabildiklerini belirtti
 
Gaziemir'de kurulu bulunan Özel Akut Kalp Damar Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Necmettin Yakut, kalp ve damarla ilgili her türlü tetkiki yapabildiklerini belirtti
Gaziemir'de hizmet veren Özel Akut Kalp Damar Hastanesi'nun kuruluşunun 1. yıldönümü Balçova Termal Otel'de düzenlenen organizasyonla kutlandı.

Gaziemir'deki hastanelerinin 2012 yılı Mayıs ayında hizmete girdiğini anlatan Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Necmettin Yakut, 8 yataklı üçüncü basamak yoğun bakım servisi, anjio, röntgen, tomografi salonu, üç ameliyathane, 50 hasta kapasiteli servisin yer aldığı hastanelerinin bölgeye ciddi katkı sağladığını belirtti. Son bir ayda yüzde 100 dolulukla hizmet verdiklerini ifade eden Yakut, "Bölgemizde bizim dışımızda başka bir hastane yok. Kalp ve damar hastalıklarının hepsini tedavi edebildiğimiz hastanemiz sağlığa önemli katkılar sunuyor. Kalp krizi geçirip hastanemize başvuranlardan geri döndürdüğümüz çok hastamız var. Kalp krizi geçiren hastalar 5-10 dakika geç geldiklerinde daha büyük sıkıntılar yaşanabiliyor. Hastanemize 112 acil ambulans servisinin dışında kendi imkanlarıyla haftada 10 kadar akut kalp krizi geçiren hasta başvuruyor. Toplam hastalarımızın yüzde 50'si il dışından geliyor" dedi.
 

Kapsamlı hizmet

Kalp ve damarla ilgili her türlü tetkiki yapabildiklerini ifade eden Yakut, "Kalp branşında hizmet vermenin bir çok avantajı var. Hastanın kalple ilgili tüm sorunları tek merkezde çözülüyor. Hasta başka bir merkeze gitmesine gerek kalmadan tedavi edilip taburcu ediliyor. Biz kalp dışındaki her türlü damar hastalığını da tedavi ediyoruz. Başvuran her hasta ister kalp hastası olsun, ister bacak veya beyne giden damar hastalığı olsun hepsine aynı özeni gösteriyoruz. Hastalarımızın üçte biri kalp dışındaki damar hastalığıyla geliyor" diye konuştu.
 

Çalışanlara teşükker plaketi

Çalışanların gönüllerince eğlendiği gecede çalışanlara katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Gecede bu kapsamda Hastane Müdürü Yasemin Erkmen, Yoğun Bakım sorumlusu Songül Özkaradağlı, Başhemşire Hacer Özen, Anjiyo personeli Ali Bozkurt, muhasebeci Havva Özmen Kaya'ya teşekkür plaketi verildi.
 
Kaynak:
http://www.gazeteyenigun.com.tr/saglik/117808/moda
 
 
Gazeteden Bir Kesit: