Dokuz Eylül Mahallesi 343/1 Sokak No:6 Gaziemir / İzmir

İzmir’in yeni kalp hastanesi ‘AKUT’

İzmir’in yeni kalp hastanesi ‘AKUT’

Hastalığın acil müdehale edilmesi gereken evresinin adının verildiği hastane, özellikle hibrit ameliyathane ile dikkat çekiyor.
 
 

Özel Akut Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi Gaziemir’de hizmete girdi.

Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Opr.Dr. Necmettin Yakut, 5 bin metrekare kapalı alana sahip 50 yataklı hastanelerinde kalp hastalıklarının yanı sıra bacaktan beyine kadar her türlü damar hastalığının tanı ve  tedavisini yapabildiklerini açıkladı. Yakut şu bilgileri verdi:
“2011 yılı Türkiye  genelinde  39 Proje dalında  Mimar Metin Kılınç’ın hastanemize ait projesi birincilik ödülü aldı. Akut Kalp Damar Cerrahi Hastanesi olarak SGK, Özel Banka ve Sigorta şirketleri ile de anlaşmalar tamamladı.”   
 

Balonlaşmalara anında müdehale

Hastanelerinin uzman kadrosu ve altyapısını İzmir, Ege Bölgesi, Türkiye ve yurt dışına hizmet edebilecek şekilde oluşturduklarını belirten Dr. Yakut, “Hastanemizde 16 uzman doktor ve dört pratisyen doktor görev yapacak. Hemşire ve diğer sağlık çalışanları ile birlikte ilk aşamada 100 kişiyi istihdam ettik. İleride bu sayı 150’yi bulacak. Hastanemizde kalp dahil vücutta hastalık oluşan tüm damarlara müdahele edebileceğiz. Büyük damarlardaki balonlaşma rahatsızlığını (aort anevrizması) kasıktan girilerek yapılan tıbbi girişimle tedavi edebiliyoruz. Böylece hastayı daha düşük bir riskle ameliyat etmiş oluyoruz” bilgisini verdi.

Hastanede görevli ekibin açık kalp ameliyatlarını kaldıramayacak hastaların kasıktan girilerek tedavi edilmesi konusunda eğitim aldığını anlatan Dr. Yakut, hastanelerinde aynı salonda hem cerrahi hem de kardiyolojik girişimlerin yapılmasına olanak sağlayan bir 'hibrit' ameliyathane bulunduğunu sözlerine ekledi. Dr. Yakut, kurumlarında hastanın tüm muayene ve tetkik işlemlerinin aynı katta halledileceğini belirterek, “Hastanın tüm işlemleri aynı katta tamamlanıp, gereken tedaviler uygulanacak” dedi. Hastalıkların ‘Akut’, ‘Subakut’ ve ‘kronik’ olarak üç evreden oluştuğunu belirten Dr. Yakut, “Akut hemen müdahele edilmesi gereken bir evredir. Bu gerçekten yola çıkarak, hastanemizin ismini ‘akut’ koyduk” diye konuştu.

Dört katlı hastanenin birinci katında anjio salonu, 8 yataklı kardiyoloji ve kalap damar cerrahisi yoğun bakım salonu, laminer floor sistemli 60’ar metrekare büyüklüğünde 3 ameliyathane salonu ve steril depo bulunuyor.